Tipy na dovolenou

Vodní ráj na Slovensku

Za luxusní dovolenou nemusíte cestovat k moři. Vyzkoušejte vodní ráj Tatralandia, kde si na své přijde opravdu každý. Tatralandia se rok od roku snaží své služby zlepšovat a tak není nouze o stále nové atrakce. Letos je pro návštěvníky nově k dispozici Hawaii komplex, kde si mohou vyzkoušet surfování na vlnách pod vedením zkušeného instruktora.

Číst dál

Liptovský Mikuláš láká na levné ubytování a procházky městem

ubytovani Liptovsky Mikulas

Liptovský Mikuláš je slovenské město zasazené do malebné horské krajiny, kde se kromě krásné přírody nachází také spousta hodnotných památek. Ubytování Liptovský Mikuláš má pro každého. Stačí si jen vybrat a podnikat výlety po okolí, které budou bavit malé i velké.

V tomto městě můžeme nalézt několik kostelů, tím nejstarším je kostel Sv. Mikuláše, nejvýznamnější pak pravděpodobně Evangelický kostel, kde se také nachází krásný barokní oltář a evangelická fara. V Liptovském Mikuláši je také velkolepá synagoga, pravděpodobně ta úplně nejkrásnější na celém Slovensku. Dalšími oblíbenými turistickými atrakcemi je například Muzeum Janka Kráľa, Slovenské muzeum ochrany přírody a jeskyní a mnohé další.

Proč do Liptovského Mikuláše?

Ubytování Liptovský Mikuláš

Jedním z turistických center na Slovensku je Liptovský Mikuláš, který se chlubí bohatým kulturním i historickým životem. Turisté míří do Liptovského Mikuláše nejen za zdejší atmosférou, ale také malebnou přírodou, která vybízí k turistice. Stačí si objednat vhodné ubytování Liptovský Mikuláš a užít si dovolenou na Slovensku se vším všudy.

Číst dál

Liptovský Mikuláš - město s bohatou historií

Město ležící na severu Slovenska v Žilinském kraji, a ve kterém žije příbližně 33 000 obyvatel, se těší velké oblibě nejen u českých a slovenských turistů. Svou polohou na úpatí velkolepých Tater ročně láká tisíce milovníků přírody a turisitky. Samotné město se pyšní bohatou historií, proto rozhodně stojí za vaši návštěvu. Ubytování Liptovský Mikuláš nabízí v různých kategoriích, na své si však přijde opravdu každý návštěvník.


Prvním písemná zmínka o Liptovském Mikuláši pochází z roku 1286, kdy bylo město tvořeno pouze okolím kostela sv. Mikuláše. Právě podle tohoto patrona získalo město svůj název a v průběhu 14. století mělo město významné obchodní postavení, neboť se zde mohli několikrát do troka konat velkolepé trhy. V 19. století byl Liptovský Mikuláš jedním z center Slovenského národního povstání. Ve třicátých letech minulého století zde Tomáš Baťa otevřel sesterskou firmu společnosti Baťa - Darinu, kde se vyrábělo gumové zboží.

Relaxujte v lázních: 3 tipy na wellness pobyty

Wellness pobyty

Zima je sice v plném proudu, nicméně uteče jako voda a brzy bude na dveře klepat jarní počasí. A s příchodem teplého počasí začínají alergie, zdravotní potíže, jarní únava a stres. Pokud potřebujete na chvíli vypnout, odreagovat se a přijít na jiné myšlenky, můžete jet do lázní. V České republice působí spousta lázní a wellness center, v jejichž nabídce jsou víkendové i týdenní wellness pobyty.

Číst dál