Navštivte krásné lázeňské město Luhačovice

  • Napsal Patricie Štětinová
  • Published in Ubytování
penzion luhačovice

Největším lázeňským městem Moravy jsou Luhačovice, které jsou zasazeny do podhůří Vizovických vrchů. Leží asi dvacet kilometrů od Zlína a jedná se o nejnavštěvovanější lázně na jižní Moravě. Abyste zde mohli zůstat pár dní, nabízí se vám penzion v Luhačovicích, ale také hotel či další ubytovací prostory. A proč zůstat v tomto malebném městečku několik dní?

Luhačovice se pyšní svým sirným pramenem a také minerálními prameny, které nachází uplatnění při léčbě pacientů trpící onemocněním dýchacího a zažívacího ústrojí, poruchami látkové výměny a poruchami pohybového ústrojí. Rok co rok do Luhačovic zavítají tisíce turistů, kteří chtějí zhlédnout nejen zdejší architekturu, ale také si dopřát zdejší léčivé prameny, jako je Vincentka, Ottovka či Aloiska.

Proč do Luhačovic?

V Luhačovicích si užijete pohádkovou dovolenou v malebném prostředí jižní Moravy. V letním období se vám zde nabízí spousta činností a aktivit. Po léčebných procedurách se vydejte k přehradě, kde se můžete koupat v horkých letních dnech. V okolí se vám dále nabízí pěší a cyklistické stezky, které vás provedou okolím. A pořádají se zde také různé kulturní akce.

V Luhačovicích se v minulosti objevily i slavné osobnosti, jako je T. G. Masaryk, Leoš Janáček či František Kožík.