Navštivte lázeňské město Luhačovice

  • Napsal Patricie Štětinová
  • Published in Ubytování
levné ubytování luhačovice

Luhačovice je malebné moravské město ve Zlínském kraji. Východní a jihovýchodní oblast v okolí Luhačovic patří již do Chráněné krajinné oblasti Bílé Karpaty. Luhačovice jsou proslulé svým sirným pramenem a 16 druhy kyselek. Najděte si levné ubytování v Luhačovicích a užívejte si zdejší atmosféry několik dní.

Turistickým lákadlem jsou zdejší lázně, které poskytují komplexní lázeňskou péči a také wellness pobyty. Lázně pomáhají lidem, kteří mají nemoci dýchacího ústrojí, trávícího ústrojí a nemoci z poruch látkové výměny. Také se v lázních Luhačovice léčí pacienty s poruchami pohybového aparátu. S lázeňským městem je spojena také krásná architektura. Jedním z architektonických ukázek je soubor staveb architekta Dušana Jurkoviče.

Pokud seženete levné ubytování Luhačovice a zůstanete zde několik dní, nenechte si ujít ani kulturní program města. Stejně jako léčivé prameny, tak i kultura k Luhačovicím neodmyslitelně patří. Rok co rok se zde pořádají festivaly, koncerty, společenské akce, divadelní představení a další. Neměli bychom opomenout ani léčivé prameny, přičemž mezi nejznámější patří Vincentka, Ottovka, Aloiska.

Užívejte si krásnou přírodu

Pokud máte rádi procházky, zavítejte do okolí Luhačovic. Zdejší příroda si vás svým kouzlem podmaní. Nachází se zde parky s fontánami, které doslova vybízí k celodenní relaxaci. Nechybí zde lesy, kam se vydáte na nenáročné procházky.

Ochutnejte také tradiční lázeňské oplatky, které jsou v Luhačovicích vyhlášené. Můžete ochutnat jak studené, tak i teplé lázeňské oplatky.