Nejkrásnějším místem Moravy je ZOO Zlín a zámek Lešná

  • Napsal Patricie Štětinová
  • Published in Ubytování
ubytovani Zlin

Hledáte vhodné ubytovani Zlin, protože chcete navštívit nejen tuto metropoli, ale také blízké okolí? V takovém případě nesmíte opomenout zoologickou zahradu, která se nachází asi čtyři kilometry od Zlína směrem na Holešov. Jedná se o nejnavštěvovanější zahradu v České republice, která je originální rozdělením areálu podle kontinentů.

Během několika hodin se projdete Afrikou, Asii, Austrálií a Jižní Amerikou. Seznámíte se s více než 210 druhy zvířat, přičemž mezi ty nejatraktivnější spadají sloni, lachtani, žirafy, gorily, nosorožci a nechybí ani papoušci, tučňáci či tygři.

Co vás v ZOO zaujme?

Své kroky směřujte do tropické haly Yucatan, která zastřešuje celkovou atmosféru tropického lesa. Nezapomeňte rozhodně na africké pavilony, ve kterých sídlí sloni, žirafy, nosorožci, zebry a pštrosy. Projděte se Amazonií, která zahrnuje přírodní expozice okupující drobnými opičkami kotulů veverkovitých. V Etiopii na vás čekají paviáni, damani, nesyti a jeřábi.

Dále si nenechte ujít ostrov lemurů kata, stezku běžce emu či průchozí voliéry, kdy se nad vámi budou vznášet vzácní ptáci.

Zámek je třešničkou na dortu

Zámek je charakteristický jedenácti zařízenými pokoji. Nejkrásnější Sál předků dokonce nabízí možnost provdat se zde či oženit. Zámek je zasazen do krásného parku se vzácnými stromy. S návštěvou zdejšího ZOO budete nadmíru spokojeni nejen vy, ale také vaše ratolesti. Je to výlet pro celou rodinu.