Vybavení hotelů podle hvězdiček

  • Napsal Patricie Štětinová
  • Published in Vybavení

Chystáte se na dovolenou, ale vůbec nevíte, co znamejí hvězdičky za jmeném? V tomto článku vám to vysvětlíme. Řekneme vám, proč některé hotely mají kompletně vybavenou koupelnu a před vstupem zahrazovací sloupky a některé takový luxus nemají.

luxusní pokoj

Proč hvězdičky?

Lidé cestují čím dál víc a jsou čím dál náročnější na to, aby se v hotelu cítili jako doma. Aby to poznali co nejjednodušeji, značí se hotely hvězdičkami, které vytvoří aspoň nějaký obrázek o tom, co může člověk od hotelu čekat. Málokdo ale ví, co vlastně hvězdičky znamenají. Toto označení dělí hotely v Česku do těchto kategorií:

  • Tourist *
  • Standard **
  • Comfort ***
  • First Class ****
  • Luxury *****

Tourist

Tourist je úplný základ. Od hotelů v této kategorii je požadováno základní pokojové a hygienické vybavení, způsob úschovy cenností a samozřejmě také jídelní servis. V hotelu musí být aspoň jedna restaurace.

Standard

V této kategorii už by kromě základního vybaení neměly chybět ani doplňky jako psací stůl a místo na sezení. Všechny pokoje by měly mít teplou tekoucí vodu a ve většině případů společná sprcha a WC.

Komfort

Tříhvězdičkové hotely už by měly mít většinu pokojů vybavenou vlastním hygienickým zařízením. Kromě toho by zde také měla být televize a internet. Na recepci najdete i minibar.

First Class

V kategorii First Class už najdete víceméně všechno vybavení, co můžete potřebovat. Máte zdej istotu, že budete mít vlastní hygienické zařízení spolu s vybavením.Samozřejmostí je celodenní recepce, doplňkové služby a velký výběr jídel.

Luxus

V této kategorii už najdete jen to nejlepší. Obrovské množsví vybavení pokojů i koupelny, vlastní telefon, trezor v pokoji a společenské místnosti. A kdyby vám nestačila velká nabídka jídla a pití, nevadí. Na pokoji totiž najdete minibar.

zahrazovací sloupky